Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Trudne sytuacje na drodze – porady dla kierowcy autolawety

Przypadki chodzą po ludziach, a wypadki po samochodach. Niestety częso zdarzają się na naszych drogach awarie samochodów, kolizje drogowe czy wypadki. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę jak unieruchomienie jego pojazdu wpływa na całe życie prywatne i zawodowe. Koszty takich wypadków losowych mogą być znacznie wyższe niż sama naprawa.

Ubezpieczenie od awarii

Awarie samchodów i ich unieruchomienie zdarzają się zarówno w trasie jak też w trakcie postoju pojazdów. Przygotowanie się na taki wypadek będzie wyznacznikiem rozsądku i zorganizowania kierowcy czy właściciela pojazdu. Awaria samochodu w przypadku przygotowanych kierowców nie będzie tak nerwowa, oraz kosztowna. Przede wszystkim należy być na to gotowym.

Assistance

Jedną z ofert jakie przygotowane są dla kierowców chcących zabezpieczyć się w podróży przed unieruchomieniem są assistance i miniasistance oferowane przez niemal wszystkich ubezpieczycieli samochodów w Polsce. Oferty obejmują różne usługi w tym:

stara autolaweta

Autolaweta odholuje samochód

Autolaweta do przetransportowania pojazdów na określoną w umowie odległość bez dodatkowych opłat

Naprawa samochodu na miejscu, a w przypadku gdy nie jest to możliwe odholowanie na autolawecie do wybranego przez kierowcę warsztatu samochodowego

Samochód zastępczy na określony czas – może być to okres kilku dni, lub czas naprawy samochodu z zapewnieniem kierowcy i jego pasażerom noclegu.

Wybrane oferty różnią się cenami oraz zakresem poszczególnych usług takimi jak odległość holowania na autolawecie, zakres uruchomienia pojazdu na miejscu zdarzenia, wymianę uszkodzonych opon, czas na który otrzymamy samochód zastępczy.

Samodzielne przygotowanie

autolaweta mercedesJeżeli nie chcemy korzystać z płatnej pomocy ubezpieczyciela możliwe jest samodzielne przygotowanie się w podróży przed awariami. Tutaj ważne będzie poprawienie naszych zdolności manualnych i mechaniki danego pojazdu. Wiedząc jakie awarie zdarzają się najczęściej w naszym modelu możemy w miarę możliwości wozić ze sobą niezbędne narzędzia, którymi posłużymy się do drobnych napraw umożliwiających dalszą podróż. Warto również mieć ze sobą numery telefonów pomocy drogowej dysponującej autolawetami na trasie naszych codziennych przejazdów. W trasie jesteśmy często zdani jedynie na telefon z internetem i wyszukiwarkę. Osoby które takowej nie posiadają będą musiały dzwonić do znajomych czy rodziny z prośbą o pomoc w holowaniu lub znalezieniu odpowiedniej pomocy drogowej.

Co powinien kierowca wozić ze sobą?

Kilka elementów, które nie są wymagane przepisami prawa w samochodzie a które pomogą nam w trudnej sytuacji na drodze. Warto posiadać je w bagażniku co ułatwi kierowcy na wyjście z typowych sytuacji awarii drogowej.

  1. Kable rozruchowe – to szczególnie ważne, kiedy w naszym samochodzie akumulator nie był wymieniany przez kilka lat. Kable rozruchowe pomogą Nam uruchomić samochód w sytuacji kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie słyszymy działania rozrusznika. Może go zastąpić charakterystyczne strzelanie lub pstryknięcie. W tej sytuacji możemy spróbować uruchomić samochód na kablach, zatrzymując innych kierowców którzy udostępnią nam akumulator ze swojego samochodu. Nie należy liczyć na to, że inny kierowca poza udostępnieniem nam akumulatora do rozruchu (a tym samym swojego cennego czasu) udostępni nam również swoje kable. Koszt tych kabli to kilka złotych (im droższe tym lepsza jakość metalu i złączek).
  2. Łańcuchy na koła – kolejny element który pomoże nam w przypadku bardzo słabej przyczepności jaka zdarza się przy obfitych opadach śniegu. Tutaj szczególnie pozytywny aspekt będzie mieć posiadanie łańcuchów. Na bardzo śliskiej powierzchni, zlodowaconej czy pokrytej
    Zaśnieżona droga wymagająca łańcuchów

    Droga wymaga łańcuchów i dużej ostrożności

    dużą warstwą śniegu koła zaczną obracać się w miejscu. Ruszenie z miejsca w trudnych zimowych warunkach wymaga w takiej sytuacji użycia 2-giego biegu i bardzo powolnego poruszania się na przód. Łańcuchy przydadzą Nam się w terenach bardziej pochyłych – terenach górskich i pagórkowych terenach gdzie drogi są rzadko odśnieżane.

  3. Szufelka i łopatka (saperka) – posiadanie szufelki każdy kierowca uświadamia sobie po pierwszych obfitych opadach śniegu. Podróż do pracy znacząco wydłuża się kiedy musimy przygotować samochód do jazdy – w szczególności odśnieżyć wszystkie szyby oraz dach. Bez zmiotki szufelki oraz skrobaka do szyb będzie nam bardzo trudno przygotować samochód. Saperka przyda nam się gdy nasz samochód ugrzęźnie w dużej zaspie śniegu (podczas postoju i silnych opadów nie możemy rano ruszyć z miejsca ponieważ koła kręcą się w miejscu). W tym przypadku musimy odkopać koła napędowa i stworzyć im odśnieżony „pas rozruchowy” po przejechaniu którego nasz samochód uzyska przyczepność.

O bezpieczeństwie i możliwościach jakie dają pojazdy budowlane przeczytasz tu: Instalacje w furgonach – osprzęt maszyn budowlanych

Updated: 13 lipca 2016 — 14:33
Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme