Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Czy wynajem samochodów jest opłacalny?

Często spotykamy się ze stwierdzeniem jakoby wypożyczenie samochodu nie miało pokrycia w odpowiednim bilansowaniu działalności firmy. Powszechnie panujące przekonanie jakoby każda firma powinna posiadać własny samochód firmowy, lub korzystać z samochodów pracowników. Wynajem samochodów na dłuży okres czasu może jednak mieć uzasadnienie ekonomiczne.

Samochody dostawcze

Wśród firm zajmujących się między innymi produkcją różnego rodzaju produktów, często specjalistycznych i wymagających specjalnego rodzaju transportu (w tym transporty przy udziale ciężarówek wyposażonych w agregaty chłodnicze) – specjalnym rodzajem są wspominane na tym blogu artykuły spożywcze i leki. Jednak okazyjne przewożenie produktów nie ma uzasadnienia ekonomicznego do zakupu całego samochodu dostawczego.

Pamiętać należy, że istnieje kilka form skorzystania z transportu, zgoła odmiennego niż zakup samochodu.

  1. Wynajem samochodu długoterminowy
  2. Wynajem krótkoterminowy samochodu
  3. Leasing
  4. Zlecenie transportowe

To podstawowe formy z których można skorzystać przy sporadycznym transporcie produktów specjalnych – np. wymagających specjalistycznej naczepy. Leasing samochodu jest tutaj najmniej opłacalny w przypadku, jeżeli planiści nie przewidują wprowadzenia transportowanego produktu do ciągłej produkcji. Zlecenia transportowe wydają się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Firma chcąca zlecić przewóz większej ilości palet produktów może skorzystać w oferty brokerów transportowych. Wyróżnić można kilka większych firm pośredniczących w zleceniach na transport towarów:

  1. Oferia.pl
  2. Giełda Spedmarket
  3. Brokertrans.eu
  4. Adar

Najem samochodów osobowych

Również wynajęcie samochodów osobowych w wielu przypadkach ma zdecydowanie lepsze uzasadnienie ekonomiczne aniżeli zakup samochodu czy podróż służbowym wozem. Szczególnie tyczy się to podróży służbowych pracowników na średnie i duże dystanse. Okazjonalne wyjazdy przy udziale samochodu służbowego są nieporównywalnie bardziej kosztowne przy przejazdach samochodem osobowym aniżeli szybki transport lotniczy czy przy udziale kolei. Korzystanie z odpowiednich wypożyczalni samochodów które mieszczą się w okolicach lotnisk i dużych centrów przesiadkowych w Polsce ale również na świecie daje łatwy dostęp do bogatej oferty samochodów osobowych które można wypożyczyć na kilkanaście i więcej dni. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne ponieważ podróże służbowe samolotem czy pociągiem są bardziej komfortowe aniżeli długie podróże samochodem.

Zobacz też więcej informacji o wynajmie na stronie:

http://www.carforyou.com.pl/

Updated: 13 lipca 2016 — 14:32
Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme