Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Maszyny budowlane – koparki i osprzęt budowlany do pojazdów

Podczas wykonywania prac budowlanych i ziemnych wykorzystuje się specjalistyczne maszyny budowlane przeznaczone do prac ziemnych, wykopów, często też transportu materiałów budowlanych. Popularne i często spotykane na dużych budowach, oraz mniejszych pracach ziemnych są koparki i koparko ładowarki ze specjalistycznymi łyżkami podbierakowymi.

Koparka budowlana wykorzystywana jest powszechnie

Poza pracami ziemnymi na budowach koparki i koparko-ładowarki o różnym napędzie i zasięgu pracy wykorzystywane są do celów transportowych czy pomocniczych przy wykonywaniu innych prac niż roboty ziemne.
Głównym zadaniem koparek jest jednak wykopywanie urobku ziemnego z miejsca pod fundamenty dróg oraz budynków. Dzięki odpowiedniej mocy której koparki zawdzięczają wysokoprężnym silnikom oraz hydraulicznym podnośnikom mogą one wykonywać ogromną część pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dotrzymywanie terminów wykonania poszczególnych elementów na budowach jest niezwykle ważne podczas niemal każdego zlecenia jakiego podejmuje się właściciel/operator koparki. Usługi prac ziemnych są jednymi z pierwszych, a zarazem kluczowych etapów każdej budowy i od jej wykonania zależeć będzie czas oddania całej inwestycji.

Specjalistyczny osprzęt dla koparek

koparko ładowarka budowlanaWażną zaletą współczesnych koparek jest możliwość ich rozbudowania przez podmianę łyżki na bardziej specjalistyczną niż podbierak, możliwości wykorzystania napędu koparki do podłączenia kompatybilnych urządzeń zewnętrznych, a nawet zmiana ramienia koparki na posiadające większy zasięg ramię „long reach”.

Do wykonania wykopów skarpowych stosuje się odmienny typ łyżki do koparek niż w przypadku podstawowych prac ziemnych. Z uwagi na konieczność wykonania prac skarpowych w sposób dokładny i szybki producenci łyżek do koparki opracowali odmienną konstrukcję łyżek umożliwiającą bezpieczne wybieranie i układanie urobku ziemnego w skarpę. Jej konstrukcja charakteryzuje się większą szerokością kosztem mniejszej głębokości, co związane jest to z możliwością wykorzystania skarpowej łyżki do koparek do ugniatania ziemi w skarpę.

Przykładowy proces skarpowania przy budowie dróg na filmie:
produkcją łyżek do koparek zajmują specjalistyczne firmy metalurgiczne. W województwie małopolskim można wyróżnić kilu producentów:

Updated: 13 lipca 2016 — 14:31
Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme