Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Lekka zamiatarka do ciągników – użyteczny i tani pojazd komunalny

Konkurencja na rynku usług porządkowych wymusza na firmach z tej branży konieczność znaczącej mechanizacji. Użycie maszyn jakimi są zamiatarki zwiększa efektywność procesu czyszczenia ulic i innych dużych powierzchni otwartych.

Zamiatarki montowane przy ciągnikach

Lekka zamiatarka do ciągników (zobacz przykład na stronie http://zmg.pl/zamiatarki-drogowe/55-zamiatarka-hydrauliczna-do-ciagnikow-zhc-1600mm-2400mm.html) to urządzenie przeznaczone do czyszczenia ulic we współpracy z traktorem. Nie posiada ona własnego napędu, jest natomiast połączona z nim przy pomocy wałka przekazu mocy. Czyszczenie powierzchni odbywa się tu przy pomocy specjalnych szczotek, które zgarniają odpady. Nie ma tu na ogół skomplikowanych urządzeń hydraulicznych czy też systemu zasysania typowego dla urządzeń samojezdnych. Prostsza budowa pociąga za sobą mniejszą awaryjność ale i mniej funkcji dodatkowych urządzenia. Zamiatarka do traktora to urządzenie najprostsze w tej kategorii a co za tym najtańsze w porównaniu do urządzeń samojezdnych.

rolniczy ciągnik traktor

Ciągniki rolnicze to wielofunkcyjne pojazdy, które można wykorzystać do czyszczenia ulic w gminie.

Gdzie wykorzystuje się zamiatarki do ciągników rolniczych?

Czyszczenie ulic ciągnikiem rolniczym jest wskazane przede wszystkim do długich ciągów ulicznych, które nie wymagają częstego zawracania. Również dokładność maszyn wyposażonych w szczotki będzie tu większa niż  w przypadku urządzeń ssących. W obiektach wymagających skomplikowanego manewrowania, takich jak np. parkingi, znacznie lepiej sprawdzają się jednoczęściowe urządzenia samojezdne. Wydajność pracy urządzenia jest uzależniona od wielu czynników, z których najważniejsze to: stan czyszczonej nawierzchni, rodzaj zbieranych odpadów i doświadczenie operatora.
Rynek pierwotny jak i wtórny oferuje szeroki wybór zamiatarek o różnych parametrach. Wybór urządzenia podyktowany jest  zastosowaniem i możliwościami finansowymi inwestora.

Updated: 24 listopada 2016 — 14:55
Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme