Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Praca z substancjami żrącymi

Zarówno przemysł, jak i inne dziedziny pracy człowieka, korzystają często z substancji, które trudno uznać za bezpieczne dla ludzi, ale często konieczne w procesie produkcyjnym czy prawidłowym działaniu danej maszyny. Mowa tu o wszelkiego rodzaju substancjach toksycznych, kwasach, cieczach i tak dalej. Trzeba bowiem pamiętać, że poza zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka są one często jedynym skutecznym składnikiem procesu produkcji czy też stanowią swego rodzaju element doprowadzający do pożądanych akcji w przebiegu konkretnych prac. Niezbędnym elementem urządzeń wykorzystywanych w danych pracach są zawory ze stali kwasoodpornej.

safe-913452_640

Zastosowanie zaworów ze stali kwasoodpornej

Takie zawory to najbardziej uniwersalne elementy pod względem zastosowanych materiałów i wydajności. Kwasy i inne substancje żrące są ciągle obecne w przemyśle i wynalazkach technicznych. Ich funkcje wydają się niezastąpione, a działanie jest bardzo skuteczne. Czasem jednak obecność substancji kwasowych wymusza zastosowanie części specjalnie przystosowanych do pracy w trudnym środowisku. Przykładem są zawory ze stali kwasoodpornej, które mają bardzo dobrą jakość wykonania, odpowiednio dobrane materiały do środowiska kwasowego i długą żywotność. Dzięki temu, nawet w trudnym środowisku, zachowają swoje właściwości.

truck-1943677_640

Rodzaje zaworów

Czym właściwie są te zawory? Najogólniej mówiąc są to urządzenia, które w różnych dziedzinach i procesach produkcji, zamykają otwory i wyloty, regulują przepływ płynów przez przewody. W zasadzie rozróżnia się też dwa rodzaje zaworów: kulowy i tłokowy. Zawór kulowy zbudowany jest z kuli obrotowej z przelotem, zawór tłokowy to kurek, który powoduje przesuwanie i wysuwanie tłoka zamykającego przepływ. Wszystkie zawory klasyfikowane są w zależności od swojego przeznaczenia. Zawory regulacyjne i zamykające, zawory rozdzielcze, a także zawory bezpieczeństwa i zawory zwrotne. Poza tym wyróżnić można także zawory ze względu na rodzaj ruchu zwieradła: zawory przykrywające i tutaj: zawory wzniosowe, klapy i zawory membranowe, zawory zasłaniające: zawory zasuwowe, zawory kurkowe i zawory motylkowe (tzw. przepustnice).

filter-175301_640

Zawory, które mają być częścią maszyny pracującej na chemicznych cieczach i kwasach powinny być odpowiednio wykonane. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o idealną konstrukcję takich zaworów, ale przede wszystkim o materiały z których zostały wyprodukowane. Zawory ze stali kwasoodpornej sprawdzą się przede wszystkim w oczyszczalniach ścieków. Ścieki to substancje silnie toksyczne, a substancje żrące są niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Uszkodzone zawory mogą doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Ulatniający się gaz albo kwas nie tylko zatrzyma odpowiednią pracę maszyny, ale i wpłynie na wcześniejszą produkcję. Kontakt z substancjami toksycznymi to zagrożenie dla życia i zdrowia człowiek, zwłaszcza tego, który był bezpośrednio przy działaniu uszkodzonej maszyny. Wszyscy inżynierowie i konstruktorzy powinni pamiętać zatem, by wybierać do produkcji zaworów takie maszyny, które będą nie tylko solidnie wykonane, ale i bezpieczne dla użytkowników. Producenci w ogóle inwestują w materiały wysokiej jakości, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

W przypadku uszkodzenia takiego zaworu należy się natychmiast udać lub zasięgnąć kontaktu z producentem, np. Te-Ha-Bud w celu przeprowadzenia jak najszybszej reanimacji zaworu lub całej maszyny. Stal kwasoodporna, z której coraz częściej produkuje się zawory jest nie tylko niezwykle bezpieczna, ale i higieniczna dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom. Coraz więcej na rynku jest takich rozwiązań, które są nie tylko profesjonalne, ale przede wszystkim uniwersalne i możliwe do zastosowania w przeróżnego rodzaju zaawansowanych realizacjach przemysłowych.

Updated: 7 marca 2017 — 14:49
Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme