Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Jak działają wózki widłowe z mechanizmem hydraulicznym?

Wszyscy słyszeliśmy o hydraulice i używaniu jej do wytwarzania dużej siły, która umożliwia np. podnoszenie ciężkich rzeczy. Ale jak dokładnie działa taki mechanizm?

Będąc operatorem maszyn, które wyposażone są w hydrauliczne mechanizm siłownikowe powinny zdawać sobie chociaż w podstawowym stopniu w jaki sposób to działa.

Dla każdej maszyny zasada działania mechanizmu hydraulicznego jest wykorzystywana w inny sposób. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa wózek widłowy z hydraulicznym mechanizmem podnoszącym. Jest to ogólnie przydatna informacja, ale szczególnie ważna jest to wiedza, jeśli planujesz, lub nawet używasz hydraulicznego wózka widłowego.

kokpit wózka widłowego

Podnoszący układ hydrauliczny w wózku widłowym

Układ hydrauliczny jest połączeniem rur, przez które przepychany jest olej o wysokim ciśnieniu w celu wytworzenia odpowiedniej siły. W przypadku wózka widłowego jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ podnośnik hydrauliczny będzie miał kontakt z wieloma ciężkimi ładunkami, z których wszystkie muszą być w łatwy ale i bezpieczny sposób przenoszone, aby zapewnić, że nie ulegną uszkodzeniu i nie będą niebezpieczne dla operatora lub osób znajdujących się w pobliżu.

Istnieją inne obszary, w których stosuje się hydraulikę, aby pomóc w przenoszeniu ciężkich ładunków. Wózek widłowy z bocznym przesunięciem zawiera dodatkową hydraulikę, która przesuwa ładunki na jedną stronę. Dzięki temu kierowca może pozostać w tej samej pozycji, jednocześnie uzyskując lepszy widok wykonywanego zadania. Bez przesuwnika bocznego, operator w kabinie musiałby wychylić się z boku swojego pojazdu, aby upewnić się, że widzi miejsce do załadowania – w przeciwnym razie naraziłby się na niebezpieczeństwo.

wykorzystanie wózka widłowego w magazynie

Sterowanie wózkiem widłowym

Wózek widłowy sterowany jest za pomocą dźwigni w kabinie operatora. Hydraulika musi być stosowana ostrożnie, z wyszkolonymi kierowcami, którzy wiedzą jakie ładunki i o jakiej wadze mogą dźwigać danym urządzeniem.

Płyn w układzie hydraulicznym pełni bardzo ważną rolę, gdyż to jego działanie powoduje pracę tłoków w siłownikach. Siłowniki mają za zadanie rozsuwać się w przypadku chęci podniesienia ładunku w górę. Widły zamocowane na masztach mogą być dzięki nim podnoszone w górę wraz z towarem. W przypadku opuszczenia ładunku zmniejszane jest ciśnienie oleju za sprawą zaworu, co powoduje opuszczanie tłoków w siłownikach.

Prawidłowa obsługa i właściwa konserwacja wózka widłowego są niezbędne, jeśli chcesz w pełni wykorzystać hydraulikę.

Każdy element wózka widłowego musi podlegać kontroli i konserwacji. Układ hydrauliczny jest jednym z tych elementów. Odpowiedni serwis wózków widłowych umożliwi pracę z dobrze działająca maszyną i zapewni większe bezpieczeństwo. Elementy eksploatacyjne wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich naturalną cechą jest zwykłe zużycie. Aby nie doprowadzić do awarii, wymagane jest właściwe smarowanie elementów i wymiana części w przypadku stwierdzenia uszkodzenia czy zużycia.

Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme