Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Jak działają wózki widłowe z mechanizmem hydraulicznym?

Wszyscy słyszeliśmy o hydraulice i używaniu jej do wytwarzania dużej siły, która umożliwia np. podnoszenie ciężkich rzeczy. Ale jak dokładnie działa taki mechanizm?

Będąc operatorem maszyn, które wyposażone są w hydrauliczne mechanizm siłownikowe powinny zdawać sobie chociaż w podstawowym stopniu w jaki sposób to działa.

Dla każdej maszyny zasada działania mechanizmu hydraulicznego jest wykorzystywana w inny sposób. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa wózek widłowy z hydraulicznym mechanizmem podnoszącym. Jest to ogólnie przydatna informacja, ale szczególnie ważna jest to wiedza, jeśli planujesz, lub nawet używasz hydraulicznego wózka widłowego.

kokpit wózka widłowego

Podnoszący układ hydrauliczny w wózku widłowym

Układ hydrauliczny jest połączeniem rur, przez które przepychany jest olej o wysokim ciśnieniu w celu wytworzenia odpowiedniej siły. W przypadku wózka widłowego jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ podnośnik hydrauliczny będzie miał kontakt z wieloma ciężkimi ładunkami, z których wszystkie muszą być w łatwy ale i bezpieczny sposób przenoszone, aby zapewnić, że nie ulegną uszkodzeniu i nie będą niebezpieczne dla operatora lub osób znajdujących się w pobliżu.

Istnieją inne obszary, w których stosuje się hydraulikę, aby pomóc w przenoszeniu ciężkich ładunków. Wózek widłowy z bocznym przesunięciem zawiera dodatkową hydraulikę, która przesuwa ładunki na jedną stronę. Dzięki temu kierowca może pozostać w tej samej pozycji, jednocześnie uzyskując lepszy widok wykonywanego zadania. Bez przesuwnika bocznego, operator w kabinie musiałby wychylić się z boku swojego pojazdu, aby upewnić się, że widzi miejsce do załadowania – w przeciwnym razie naraziłby się na niebezpieczeństwo.

wykorzystanie wózka widłowego w magazynie

Sterowanie wózkiem widłowym

Wózek widłowy sterowany jest za pomocą dźwigni w kabinie operatora. Hydraulika musi być stosowana ostrożnie, z wyszkolonymi kierowcami, którzy wiedzą jakie ładunki i o jakiej wadze mogą dźwigać danym urządzeniem.

Płyn w układzie hydraulicznym pełni bardzo ważną rolę, gdyż to jego działanie powoduje pracę tłoków w siłownikach. Siłowniki mają za zadanie rozsuwać się w przypadku chęci podniesienia ładunku w górę. Widły zamocowane na masztach mogą być dzięki nim podnoszone w górę wraz z towarem. W przypadku opuszczenia ładunku zmniejszane jest ciśnienie oleju za sprawą zaworu, co powoduje opuszczanie tłoków w siłownikach.

Prawidłowa obsługa i właściwa konserwacja wózka widłowego są niezbędne, jeśli chcesz w pełni wykorzystać hydraulikę.

Każdy element wózka widłowego musi podlegać kontroli i konserwacji. Układ hydrauliczny jest jednym z tych elementów. Odpowiedni serwis wózków widłowych umożliwi pracę z dobrze działająca maszyną i zapewni większe bezpieczeństwo. Elementy eksploatacyjne wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich naturalną cechą jest zwykłe zużycie. Aby nie doprowadzić do awarii, wymagane jest właściwe smarowanie elementów i wymiana części w przypadku stwierdzenia uszkodzenia czy zużycia.

Instalacje w furgonach © 2015 Frontier Theme