Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instalacje w furgonach

Sprawdź nasze opinie o transporcie drogowym

Zabudowy samochodów chłodniczych

izotermaNie każdy samochód dostawczy będzie w stanie odpowiednio przetransportować towary wymagające specjalistycznego podejścia. Dla przykładu transport owoców i warzyw musi odbywać się w specjalnych warunkach zapewniający odpowiednią wilgotność i temperaturę powstrzymującą rozwój grzybów i bakterii wywołujących rozkład tych produktów.

Owoce są specyficznym towarem. Wymaga nie tylko delikatnego obchodzenia się z nimi, co zapobiega obiciom przyspieszającym procesy gnilne zachodzące w miąższu owoców. Równie ważna dla zachowania świeżości jest tutaj odpowiednia temperatura. W trakcie transportu należy ją utrzymywać przez całą drogę do odbiorcy.
Próby przewożenia owoców w nieprawidłowych warunkach kończy się ich rozpoczęciem ich szybkiego gnicia, wysuszenia lub brązowienia i utraty wartości odżywczych.

transport chłodniaDla uzgodnienia jaka temperatura będzie odpowiednia dla transportu produktów zmrożonych wydawane są dokumenty transportowe zgodne z warunkami ATP – międzynarodowa umowa o transporcie produktów ulegających szybkiemu psuciu się. Dla zachowania możliwie optymalnych warunków do przewożenia owoców stosuje się następujące wartości optymalnej temperatury:

    Przewóz transportem drogowym odbywa się w specjalnie izolowanych naczepach, pogrupowanych w 3 typy izoterm:

  1. Typ A – utrzymuje temperaturę +12 do 0 st. C
  2. Typ B – utrzymuje temperaturę – 10 st. C
  3. Typ C – utrzymuje temperaturę – 20 st. C
  4. Typ D – utrzymuje temperaturę 0 st. C

Wartości te podane są dla izoterm chłodniczych nieposiadających dodatkowego urządzenia chłodniczego. Ich zdolność utrzymania tej temperatury musi trwać przynajmniej 12 godzin. Tego typu nadbudowy nazywana jest również lodownią. Dla wprowadzenia i utrzymania niskiej temperatury w chłodni stosowany jest lód, suchy lód czy płyny chłodnicze w obudowie.
W przypadku stosowania agregatu chłodniczego w naczepie używamy nazwy chłodnie.

food car
Poradnik spedytora opisuje ten temat dosadniej: http://poradnikspedytora.pl/2013/drogowy-transport-owocow/

Czy dostawcze chłodnie można wynajmować?

To zupełnie nowe podejście do prowadzenia biznesu transportowego opartego o wynajmowanie środków do uzyskania przychodu. Zamiast uzyskiwać jakiś pojazd dostawczy – izotermę czy foodtruck korzysta się z oferty wypożyczalni samochodów dostawczych, które oferują długoterminowy najem. W takim przypadku zarówno standardowe samochody dostawcze jak też te specjalistyczne wciąż pozostają w posiadaniu wypożyczalni, jednak firmy które je wypożyczają nie muszą martwić się ich serwisowaniem, ubezpieczeniem – zostaje to po stronie firmy wynajmującej samochody dostawcze na długookresowy termin.


Parse error: syntax error, unexpected end of file, expecting '(' in /profiles/p/po/poz/pozycjoner1/instalacje-furgona.cba.pl/wp-content/themes/frontier/comments.php on line 1